خانه هوشمند بوش جایگر Busch-Jaeger

 خانه هوشمند بوش جایگر Busch-Jaegerآلمانی‌ها در تولید محصولات باکیفیت همیشه زبانزد کل دنیا هستند. برند بوش جایگر نیز مستثنی از این حالت نیست و محصولات این برند غالبا با کیفیت هستند. اغلب تولیدات این برند مطابق با معماری سنتی و کلاسیک می‌باشد و گزینه‌های متنوعی را در اختیار علاقه‌مندان به این سبک از معماری قرار می‌دهد. اما در بین محصولات بوش جایگر در سبک معماری مدرن محصولات متنوعی یافت نمی‌شود و انتخاب محدودی بین محصولات وجود دارد.برای توصیف این برند خوش آوازه آلمانی در یک کلام، می‌توان آن را رهبر بازار تاسیسات برقی در دنیا معرفی کرد.  خانه هوشمند بوش جایگر Busch-Jaeger بیش از ۱۴۰ سال درزمینه تاسیسات برقی سابقه فعالیت درخشان دارد و هم‌اکنون بیش از ۱۳۰۰ نفر در این شرکت مشغول به‌کار هستند. همچنین محصولات بوش جایگر هم‌اکنون به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر می‌شود که نشانگر محبوبیت بالای این برند است.این برند زیرمجموعه‌ای از برند محبوب و پرآوازه دنیای هوشمند سازی یعنی ABB است و در کشور آلمان به «شرکت خانواده پسند» معروف است. چون محصولات بوش جایگر مناسب برای همه اعضای خانه تولید می‌شود به این اسم و شهرت رسیده است.

 

 

خانه هوشمند بوش
 

محصولات بوش جایگر

 

آلمانی‌ها در تولید محصولات باکیفیت همیشه زبانزد کل دنیا هستند. برند بوش جایگر نیز مستثنی از این حالت نیست و محصولات این برند غالبا با کیفیت هستند. اغلب تولیدات این برند مطابق با معماری سنتی و کلاسیک می‌باشد و گزینه‌های متنوعی را در اختیار علاقه‌مندان به این سبک از معماری قرار می‌دهد. اما در بین محصولات بوش جایگر در سبک معماری مدرن محصولات متنوعی یافت نمی‌شود و انتخاب محدودی بین محصولات وجود دارد. 

کلید بوش جایگر

 

کلیدهای بوش همانند کلیدهای قدیمی به‌شکل مکانیکی ساخته شده‌اند و لمسی نیستند. این کلیدها بیشتر مناسب کسانی هستند که به معماری سنتی و طرح‌های قدیمی و کلاسیک علاقه‌مند هستند. اما قابلیت اتصال یه سیستم هوشمند خانه را دارند. بنابراین با کنترل از راه دور کنترل می‌شوند.ازلحاظ تنوع رنگ و مدل نیز برند بوش جایگر حق انتخاب زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و کاربران هر چه را اراده کنند در بین مدل‌های کلید این برند می‌توانند پیدا کنند.

 

 

سنسور هوشمند بوش

 

 

 

حسگر تشخیص دود و آتش سوزی

 

یک آتش‌سوزی ساده می‌تواند تمام لوازم خانه را نابود کند و خسارت جبران‌ناپذیری را به آن وارد کند. با نصب دستگاه‌های تشخیص دود و آتش می‌توان از بروز خسارت زیاد به خانه جلوگیری کرد. این دستگاه می‌تواند با تجهیزات خانه هوشمند نیز هماهنگ شود و پیغام آتش‌سوزی را به سیستم‌های هوشمند اطلاع‌رسانی کند. سیستم‌های هوشمند پس از دریافت پیغام وسایل برقی را از کار می‌اندازد و جریان گاز را در خانه قطع می‌کند تا از  رخ دادن انفجار جلوگیری کند. همچنین از طریق اپلیکیشن به ساکنین خانه نیز اطلاع‌رسانی می‌شود تا هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای خاموش کردن آتش انجام شود.

 

 

 

خانه هوشمند بوش المان

 

 

 

 

 

 

حسگر تشخیص حرکت

 

حسگر تشخیص حرکت به‌تنهایی کاربرد خاصی ندارد و هنگام ترکیب با دیگر تجهیزات خانه هوشمند کاربرد خود را نشان می‌دهد.به‌طور مثال هنگامی‌که سناریو خروج در خانه فعال است، این سنسورها هرگونه حضور و فعالیت افراد را تشخیص داده و به اطلاع سیستم‌های هوشمند می‌رسانند. سیستم‌های هوشمند بعد از دریافت پیغام در وهله اول پیغامی را از طریق اپلیکیشن به ساکنین خانه می‌رسانند تا مشخص شود این فعالیت از طرف ساکنین خانه است یا فرد دیگری در خانه حضور دارد. در صورت وجود فردی دیگر سناریوهای مربوط به پیشگیری از سرقت در خانه فعال می‌شود تا از سرقت جلوگیری شود.

 

 

bucsh smart artadar

 

 

 

 

تاچ پنل برند busch-jaeger

 

تاچ پنل‌های بوش جایگر با پروتکل‌های freehome و KNX سازگار هستند. به‌وسیله این تاچ پنل‌ها می‌توانید آیفون تصویری، سیستم‌ روشنایی، دوربین‌های مداربسته، کنترل سیستم صوتی و مالتی مدیا و کلی از وسایل دیگر خانه هوشمند را مدیریت کنید.با توجه به امکانات متنوع و زیاد این تاچ پنل‌ها می‌توان این دستگاه‌ها را به‌عنوان یک گزینه مناسب برای خرید معرفی کرد.

 

 

 

 

خانه هوشمند بوش

 

 

 

وسایل خانه هوشمند

 

خانه هوشمند یعنی استفاده از دستگاه‌های قابل برنامه‌ریزی به منظور کاهش مصرف انرژی، افزایش قابلیت‌های یک خانه و از بین رفتن خطاهای انسانی است.تجهیزات خانه هوشمند به دو دسته سخت‌افزار و نرم‌افزار تقسیم می‌شوند. وسایل سخت‌افزار خانه هوشمند شامل پردازنده مرکزی، رله‌ها، سنسورها، کلیدهای لمسی و… است.در بخش نرم‌افزار شامل برنامه‌هایی جهت اتوماسیون، کنترل تجهیزات خانه هوشمند و نمایش آنلاین است.

 

 • کلیدهای هوشمند
 • تاچ پنل
 • آیفون تصویری هوشمند
 • سیستم مالتی مدیا
 • دستیار صوتی
 • قفل و دستگیره
 • دوربین امنیتی
 • تجهیزات شبکه
 • سنسورها

 

 

 

طراحی خانه هوشمند

 

خانه‌های هوشمند دارای همان تجهیزات و وسایل ساده هستند که به صورت معمول در خانه داریم. تمامی این تجهیزات به سیستم کنترل کننده مرکزی که قابل برنامه‌ریزی و کنترل است وصل می‌شوند. سیستم کنترل کننده مرکزی این فرمان‌ها را می‌گیرند و بلافاصله اجرا می‌کنند.خانه‌های هوشمند توسط متخصصین این‌کار طراحی و برنامه ریزی می‌شوند. برای قسمت‌های مختلف این خانه‌ها از چشم‌های الکتریکی و سنسورها استفاده می‌شود. دوربین‌های مداربسته با کیفیت بالا نصب می‌شوند. این دوربین‌ها در ساعات زیاد و تاریکی شب‌، قابلیت ضبط دارند.بهتر است در شروع کار با متخصصین این کار صحبت کنید تا برنامه‌ریزی و کابل کشی و… در زمان درست انجام شود و نیازی به تغییرات خانه بعد از ساختن و تزیین نباشد و در آینده نیز از تجهیزات به روز در خانه بتوانید استفاده کنید. خانه‌های قدیمی را نیز می‌توان هوشمند کرد ولی باید هزینه بیشتری پرداخت شود چون ممکن است تغییراتی لازم باشد.وجود یک تیم متخصص خانه شما را برای آینده و طبق لایف استایل شما طراحی میکند و استفاده از آن در نهایت سادگی و هوشمندی خواهد بود.

 

 

 

خانه هوشمند

 

 

 

مزایای یک خانه هوشمند چیست؟

 

زمانی که در مورد خانه هوشمند، صحبتی به میان می‌آید، شاید به‌روز بودن این تکنولوژی افراد زیادی را مشتاق استفاده از آن نماید. اما این فناوری به‌روز و پیشرفته مزایای بسیاری را نیز در برمی‌گیرد.

 

 

ازجمله این مزایای یک خانه هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره‌کرد:

 

 • راحتی و رفاه اهل خانهدر خانه هوشمند، تما‌می‌لوازم الکتریکی و مکانیکی، به‌وسیله سیستم هوشمند مدیریت می‌شوند و نیازی به وجود افراد برای کنترل و مدیریت این لوازم نمی‌باشد. همچنین از آنجایی که در این خانه‌ها همه سنسورها و سیستم‌ها (روشنایی، سرمایش و گرمایش و...) به سیستم وصل هستند، سیستم با یک برنامه‌ریزی روزانه و یا به‌صورت هوشمند و تصمیم‌گیری خودکار اقدام به کنترل فعالیت‌ سیستم‌ها می‌کند. روش کار بدین صورت است که سیستم با استفاده از دیتاهای دریافتی از سنسورها و یا هر منبع اطلاعاتی دیگری (مانند هواشناسی) در ساعات مختلف روز، دستورات مقتضی را به سیستم‌های مرتبط می‌دهد. البته می‌توانید در موقع خواب از طریق انواع کلیدهای هوشمند و یا اپلیکیشن خانه هوشمند، همه سیستم‌ها را خاموش کنید و سیستم سرمایش و گرمایش را به حالت خواب بگذارید. سیستم هوشمند با مدیریت صحیح خود باعث کاهش مصرف انرژی و حتی جلوگیری از خرابی لوازم و دستگاه‌ها می‌شود. افراد خانه نیز می‌توانند از هرجای دنیا به سیستم هوشمند خانه خود متصل شوند، شرایط را بررسی نمایند و حتی دستورات لازم را به سیستم بدهند.

 • زمان‌بندی برای انجام کارهای روزمرهمی‌توانید برای وسایل خانه خود زمان‌بندی تعیین کنید که یک سری کارها در ساعات خاصی از روز به‌صورت خودکار انجام دهید. برخی از وسایل هوشمند از کارهایی که شما انجام می‌دهید، می‌آموزند. بنابراین شما با صرف فعالیت کمتری می‌توانید انجام خیلی از کارها را به صورت خودکار به وسایل هوشمند محول کنید. مثلا؛ اگر بعد از ورود به خانه، از دوش یا استخر استفاده کردید، سیستم به‌صورت خودکار چای شما را آماده خواهد کرد.

 • کاهش مصرف انرژیعلاوه بر راحتی، خانه‌های هوشمند بهره‌وری انرژی را افزایش ‌می‌دهند. سیستم‌ها و سنسورهای مرتبط با گرمایش و سرمایش که به سیستم هوشمند خانه وصل هستند،از شما ‌می‌آموزند که خانه‌تان چقدر باید گرم یا سرد باشد و دما را به‌طور خودکار تنظیم ‌می‌کند. پس نگرانی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی وجود ندارد. وقتی بیرون از خانه هستید، سیستم هوشمند موجب کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از صدمات به خانه و سیستم سرمایش و گرمایش می‌شود.

 • امنیتدر خانه هوشمند انواع تجهیزات و سنسورهای امنیتی وجود دارند. بدین ترتیب به روش‌های مختلف می‌توانید از قصد ورود افراد غیرمجاز به خانه خود مطلع شوید. همچنین وقوع حریق، نشتی آب و گاز به‌سرعت به شما اطلاع داده خواهد شد و سیستم به روش‌های مختلف مانع از بروز فاجعه می‌شود.

 • ارزش افزوده ساختمانیکی دیگر از مزایای هوشمند سازی خانه‌ها ارزش افزوده آنهاست. یعنی قیمت یک خانه به میزان نسبتا زیادی بالاتر خواهد بود. این ارزش افزوده در مقابل هزینه‌ای که کرده‌اید، مبلغ بسیار زیادی خواهد بود.