موتور کرکره برقی کازا

موتور کرکره برقی ساید کازا 600-AC
4٬850٬000 تومان
  • موتور 600 کیلو
  • 220 ولت با دور بالا
  • مناسب پارکینگ و مغازه
موتور کرکره برقی ساید کازا 300-AC
4٬250٬000 تومان
  • موتور 300 کیلو
  • 220 ولت با دور بالا
  • مناسب پارکینگ و مغازه

موتور کرکره برقی کازا

 

یکی دیگر از موتورهای ناب درزمینه موتورهای ساید، موتور ساید کازا است. این نتیجه از بازخورد مشتریان به‌عمل آمده است. این موتور هم مانند موتور ساید هیوت از برق 220 ولت شهر یا همان برق متناوب استفاده می‌کند. برای فرمان دادن و به حرکت درآوردن موتور ساید کازا از مدار فرمان استفاده می‌شود و همچنین برای تغذیه این نوع موتور می‌توانیم از UPS یا همان برق ذخیره پشتیبان با قابلیت‌های مختلف استفاده کنیم.این موتورها ازلحاظ اقتصادی مقرون‌به‌صرفه هستند و باوجود قیمت کم، دارای عمر مفید و ازلحاظ دوام و کارکرد عالی هستند. همان‌طور که می‌دانید موتورهای ساید در دو مدل اصلی AC و DC عرضه می‌شود و تفاوت اصلی این دو در نوع ساختار موتور می‌باشد. معمولاً موتورهای DC را برای مکان‌هایی استفاده می‌کنند که تردد بیشتر است؛ به این‌ دلیل که موتورهای DC دیرتر داغ می‌کنند و می‌توانند عملکرد بهتری ارائه دهند.

 

 

موتور کرکره برقی کازار

 

ویژگی‌های کیفی و خصوصیات موتور

 

این موتور از تا حد زیادی به موتور ساید هیوت شباهت دارد که با فروشگاه آرتادر همراه باشید تا متوجه آن شویم. همانند موتور هیوت، موتور کازا هم از آلیاژ و مواد مرغوب ساخته‌شده است و گیربکس و بدنه آن همانند موتور هیوت است اما با تفاوت اینکه رنگ بدنه آن زرد است.:)

 

کد دهی هاپینگ

 

همانند موتور هیوت بوبین موتور کازا از جنس مس می‌باشد و مدار فرمان آن‌هم از کد دهی هاپینگ استفاده می‌کند. همان‌طور که می‌دانید و در آموزش‌های قبلی نیز عنوان کرده بودیم کد دهی هاپینگ یک کد دهی ضد سرقت با امنیت بالاست. یعنی چی!؟ یعنی این‌که در این کد دهی یک‌میلیون کد تعریف‌شده که هر بار که ریموت زده می‌شود، یک کد به‌صورت تصادفی به ریموت داده می‌شود و هیچ‌وقت کد ریموت شما ثابت نیست و این یعنی امنیت.:)حالا بیایید فرض کنیم شما روزی 50 بار دکمه ریموت را فشار می‌دهید با این حساب بیست هزار روز طول می‌کشد تا اولین کدی که به ریموت داده شده، دوباره به ریموت داده شود. یعنی 55 سال طول می‌کشد.! با‌هم یک کمی فکر کنیم…

 

 

سیم‌پیچ موتور ساید کازا

 

خب بعد از فکر کردن بیایید کمی بیشتر در مورد این محصول بدانیم. توان بالا کشندگی این محصول بسیار بالاست، وزن سبکی دارد که باعث می‌شود نصب راحتی داشته باشید و در صورت قطعی برق می‌توانید به‌صورت دستی درب را باز و بسته کنید.سیم‌پیچ آرمیچر این موتور از جنس مس با درصد خلوص بالاست که باعث می‌شود توان خروجی بالاتری موتور داشته باشد. سیم‌پیچ قسمت ترمز (coil یا بوبین) از جنس مس می‌باشد که باعث می‌شود؛ عمر موتور بیشتر شود و دیرتر داغ کند و در‌نتیجه دوام بیشتر را به ارمغان می‌آورد. بد نیست بدانید که برندهای ضعیف‌تر معمولا از جنس آلومینیوم هستند.

 

تفاوت موتور ساید کازا با موتور ساید هیوت

 

جنس سیم‌پیچ موتور کازا از جنس آلومینیوم می‌باشد که در مقابل جنس مسی موتور هیوت، مقداری ضعیف‌تر است و سیستم برق دو رله در کلاهک موتور ساید کازا به‌کار‌رفته است.